Produkta apraksts

Kebu Elastobit ir plastiska špakteļmassa un līme uz bitumena bāzes, kas paredzēta metāla profilu un detaļu salīmēšanai. Salīmētajām detaļām ir īpaši laba noturība pret vēja iedarbību, kā to rāda Richard Grün institūta pētījumu rezultāti. Lietus un krusas laikā šādi salīmētas detaļas slāpē skaņu. Pateicoties īpašajam sastāvam, ar Kebu Elastobit iespējams strādāt visu gadu. Masa pieejama 6 un 11kg iepakojumos. Kebu Elastobit atbilst nepieciešamajām būvnormām.

 

Pielietojuma iespējas

Metāla detaļas, kas pārklātas ar alkīda sveķiem, PVC vai poliesteru iespējams salīmēt tieši tāpat kā metāla profilus un detaļas no titāncinka, kapara un alumīnija. Pārējos pārklājumus būtu ieteicams pirms līmēšanas pārbaudīt, vai tie ir savietojami ir šo līmi. Ar Kebu Elastobit iespējams līmēt uz šādām virsmām: betons, mūris, dabīgais un mākslīgais akmens, koka furnitūra, šķiedru cements, šīferis, ar fenola sveķiem līmētas skaidu plates. Bitumena klājuma virsmas saskarē ar Kebu Elastobit kūst un var sākt tecēt. Tāpat šķīst arī polistirola putas. Tomēr iespējams šīs virsmas nošpaktelēt joslās (joslas platums 4cm un biezums 2 cm). Ar mākslīgā jumtu seguma virsmām savietojamība ar Kebu Elastobit ir nosacīta. Tāpēc pirms masas izmantošanas jāveic izmēģinājuma līmēšana. Uz tiokola, akrila un poliuretāna bāzes veidotie segumi nav noturīgi pret Kebu Elastobit.

 Elastobit metāla līme
Kebu Elastobit buklets

 Ieklāšana

Priekšnoteikums pareizai ieklāšanai ir stingra, sausa un tīra pamatne. Smilšainas virsmas vispirms jānogruntē ar Kebu grunti Kebusol FD1. Atsevišķās detaļas jāatdala un jāapstrādā atsevišķi. Lielāki nelīdzenumi un bojātas vietas jāizlīdzina. Kebu Elastobit uzklāj ar rievotu špakteli, lai panāktu vienmērīgu un pilnīgu virsmas pārklāšanu. Jāievēro, ka rievām jāiet vienā virzienā. Ja līmējamā virsma ir platāka par 30 cm, Kebu Elastobit jāuzklāj no abām pusēm. Salīmēšana notiek, detaļas saspiežot kopā. Tas jādara vienmērīgi. Ne vēlāk kā 60 minūšu laikā virsmas jāsalīmē, jo ilgstošāka gaisa piekļuve traucēs kvalitatīvai detaļu saķerei. Līmējot mūra un parapetu pārsegumus, zem skārda detaļu savienojumu vietām jāielīmē vismaz 10cm plata savienojuma detaļa. Lai nodrošinātu kvalitatīvu ūdens noteci, pielīmējamajai virsmai jābūt ar slīpumu uz jumta plaknes pusi. Slīpu virsmu gadījumā nepieciešama mehāniska fiksācija, kas novērsīs noslīdēšanas risku. Tam piemēroti, piemēram klemmeri. Ja virsmas ir vertikālas, Kebu Elastobit jāuzklāj uz abām pusēm. Salīmētās detaļas mehāniski jānostiprina. Patēriņš līdzenām virsmām ir 2-3 kg/m², nelīzenā nedaudz lielās. Nedrīst uzklā vairā kā5 kg uz viena kvadrāmetra, jo tad pastā noslīēšnas risks. Ar Kebu Elastobit drīst strāā pie gaisa temperatūas, kas nav zemāa par +5˚C un augstāa par +35˚C. Zemāa temperatūa apgrūina darbu, ir ieteicams Kebu Elastobit uzglabā pie temperatūas, kas nav zemāa par +5˚C. Ja temperatūa ir zemāa par 5˚C, iespēama svīru veidošnā un var rasties saķres problēas.

 

 

Elastobit metāla līme

 

    Uzzināt cenu!